Евертън 1-2 Лутън: Коули Удроу отбеляза победен гол в добавеното време, за да прати Хейтърс в осминафиналите на ФА Къп, след като Джак Харисън отмени автогола на Виталий Миколенко
Daily Mail | 2024-01-27 | 19:11:19

Но с наближаването на равенството, Хетърс грабнаха победата в 95-те минути.

Ъгълът на Люк Бери бе изпълнен от Морис с глава и когато топката беше блокирана и отскочи около полето от шест ярда, Удроу получи решаващо докосване, за да накара пътуващите фенове да полудеят и да накара феновете на домакините да освиркват при последния съдийски сигнал.

Лутън поведе, след като Виталий Миколенко отрази удар с глава на Рийс Бърк от корнер

Dyche сдвои нападателите Доминик Калвърт-Люин и Бето за първи път в стартовия си състав, докато Лутън също се представи силно с участието на бившите Evertonians Андрос Таунсенд и Рос Баркли, последният непрекъснато освиркван от домакинските фенове.

Лутън се наслади на по-доброто от първото полувреме и създаде добър шанс след 23 минути.

Центираното центриране на Карлтън Морис към далечната греда беше посрещнато с насочен удар с глава от Илайджа Адебайо, който отскочи веднъж и премина встрани.

Евертън отне време, за да се развихри, но чудесният пас на Джеймс Тарковски към Миколенко заслужаваше повече, тъй като украинецът избра да центрира, вместо да стреля.

Ударът с глава на Дуайт Макнийл представляваше първия гол към вратата след 38 минути, но Лутън беше този, който изведе напред в следващата минута.

Алфи Даути ъглов удар от близката греда бе пропуснат от Калвърт-Люин и Рийс Бърки, преди да удари нещастния Миколенко и да влети.

Евертън се надяваше, че VAR ще се намеси, като Калвърт-Люин жестикулира, че е бил бутнат от Баркли. Но голът беше оставен, тъй като изглеждаше, че нападателят на Евертън вече падаше напред, опитвайки се да изчисти, преди да има контакт от Баркли. проблеми в началото на второто полувреме, когато Жоао Вирджиния се отдръпна от Морис.

След това Евертън получи своето парче късмет, след като Бето удари маркера си и подаде Харисън.

Докато крилото напредваше към вратата, маркерът Амари Бел се подхлъзна, позволявайки му да стреля.

Лутън Таун (3-5-2): Крул, Бърк, Бел, Менги, Огбене, Даути (Джонсън), Баркли (Бери), Локонга (Мпанзу), Таунсенд (Чонг), Адебайо (Удроу) ), Morris

Неизползвани резерви: Shea, Kaminski, Potts, Nelson

Голмайстори:  Автогол на Миколенко 39'

Жестопан картон: Бърк

Мениджър: Роб Едуардс

Рефер: Саймън Хупър

Макар и добре ударен, той беше близо до Крул и изглеждаше удобен за вратаря, докато не изскочи от ръцете му и се завъртя в мрежата.

Лутън, който стои на точка и място над Евертън в таблицата на лигата, отговори, като на два пъти се доближи до това да си върне лидерството.

Адебайо проби отляво и беше отказан от спасяване с върха на пръста от Вирджиния.

След това Морис беше осуетен от изчистване от гол линията от Нейтън Патерсън, след като се опита да направи удар встрани от осем ярда.

Баркли беше оттеглен от подигравките на Evertonians, които го обвиняват, че е наложил преминаване в Челси, когато е бил изгряваща звезда в Гудисън. Имаше и раздразнение от продължителността на времето, необходимо на Крул – като се има предвид рядко излизане пред редовния номер 1 Томас Камински – да изстреля головите си удари.

Нито едно от двете страна искаше преиграване и имаше злобна свада между Юсеф Чермити и Бърк, които и двамата получиха жълт картон, след като бяха разделени от съотборници.

И в края, мачът беше решен преди последния съдийски сигнал – просто – с втория гол на Удроу за сезона.